2000
SECTIONALS
SITE WINNER CLASS
Center GroveCenter Grove4A
ConcordWarsaw4A
ConnersvilleRichmond4A
Decatur CentralBen Davis4A
Evansville NorthCastle4A
Fort Wayne SniderFort Wayne Snider4A
Gary WestGary West4A
Harrison (West Lafayette)Brownsburg4A
Huntington NorthHuntington North4A
JeffersonvilleNew Albany4A
Lawrence CentralFranklin Central4A
MerrillvilleLowell4A
PikeCarmel4A
PortageValparaiso4A
South Bend RileySouth Bend Clay4A
Terre Haute NorthTerre Haute South4A
Beech GroveIndianapolis Cathedral3A
CalumetGriffith3A
Columbia CityColumbia City3A
Corydon CentralCorydon Central3A
DanvilleLebanon3A
EdgewoodWest Vigo3A
ElwoodAlexandria3A
Evansville MemorialEvansville Memorial3A
FrankfortFrankfort3A
Gibson SouthernJasper3A
GreenfieldFranklin3A
MississinewaMississinewa3A
New PrairieNew Prairie3A
South DearbornFranklin County3A
Tippecanoe ValleyRochester3A
WawaseeWawasee3A
BatesvilleNorth Decatur2A
CascadeNorth Putnam2A
CentervilleShenandoah2A
Forest ParkForest Park2A
Hanover CentralHanover Central2A
LaVilleJohn Glenn2A
Madison-GrantFrankton2A
North KnoxNorth Knox2A
North MontgomerySeeger2A
NorthfieldLewis Cass2A
NorthwesternNorthwestern2A
Prairie HeightsFremont2A
RensselaerNorth Judson2A
Silver CreekAustin2A
Triton CentralTriton Central2A
WoodlanFort Wayne Luers2A
Adams CentralLakeview Christian1A
Barr-ReeveBarr-Reeve1A
Clinton CentralClinton Prairie1A
HamiltonFort Wayne Canterbury1A
LapelLapel1A
Morgan Twp.Kouts1A
New WashingtonNew Washington1A
North DaviessWhite River Valley1A
Randolph SouthernUnion City1A
South DecaturRising Sun1A
Southwestern (Shelbyville)Waldron1A
TritonTriton1A
Turkey RunTurkey Run1A
West CentralTri-County1A
West WashingtonNortheast Dubois1A
Wood MemorialWood Memorial1A
REGIONALS
SITE WINNER CLASS
Center GroveCenter Grove4A
Fort Wayne SniderFort Wayne Snider4A
Franklin CentralBen Davis4A
Harrison (West Lafayette)Huntington North4A
LowellLowell4A
RichmondRichmond4A
South Bend ClayValparaiso4A
SouthridgeNew Albany4A
AlexandriaAlexandria3A
Columbia CityColumbia City3A
Evansville MemorialEvansville Memorial3A
FrankfortFrankfort3A
FranklinIndianapolis Cathedral3A
New PrairieGriffith3A
SeymourCorydon Central3A
West VigoLebanon3A
AustinNorth Decatur2A
FremontJohn Glenn2A
Lewis CassFort Wayne Luers2A
North JudsonNorth Judson2A
North KnoxForest Park2A
North PutnamSeeger2A
NorthwesternFrankton2A
Triton CentralShenandoah2A
Clinton PrairieClinton Prairie1A
Lakeview ChristianLakeview Christian1A
LapelLapel1A
New WashingtonNew Washington1A
Rising SunRising Sun1A
TritonTriton1A
White River ValleyWhite River Valley1A
Wood MemorialBarr-Reeve1A
SEMISTATES
SITE WINNER CLASS
SouthportBen Davis4A
WarsawValparaiso4A
JasperIndianapolis Cathedral3A
PeruColumbia City3A
MaconaquahFort Wayne Luers2A
SeymourForest Park2A
LoogooteeRising Sun1A
TritonTriton1A
STATE
SITE WINNER CLASS
Hinkle FieldhouseBen Davis4A
Hinkle FieldhouseIndianapolis Cathedral3A
Hinkle FieldhouseFort Wayne Luers2A
Hinkle FieldhouseTriton1A