2001
SECTIONALS
SITE WINNER CLASS
Columbus EastCenter Grove4A
ConnersvilleConnersville4A
DeKalbFort Wayne Snider4A
Evansville ReitzCastle4A
GoshenWarsaw4A
Hamilton SoutheasternNorth Central (Indianapolis)4A
Harrison (West Lafayette)Brownsburg4A
HighlandHighland4A
Jennings CountyJennings County4A
KokomoKokomo4A
Lawrence NorthLawrence North4A
MartinsvilleTerre Haute South4A
MerrillvilleCrown Point4A
MishawakaSouth Bend Adams4A
Perry MeridianBen Davis4A
ValparaisoLaPorte4A
AlexandriaYorktown3A
Beech GroveIndianapolis Cathedral3A
Evansville BosseEvansville Memorial3A
Fort Wayne DwengerFort Wayne Concordia3A
FrankfortTwin Lakes3A
GreenfieldFranklin3A
GreensburgFranklin County3A
Hammond ClarkHammond Gavit3A
New PrairieAndrean3A
North HarrisonSalem3A
NorwellMaconaquah3A
South VermillionEdgewood3A
Tippecanoe ValleyPlymouth3A
Vincennes LincolnJasper3A
WawaseeWawasee3A
ZionsvilleLebanon3A
BatesvilleSouth Ripley2A
BrownstownSouthwestern (Hanover)2A
CascadeNorth Putnam2A
Eastern (Greentown)Tipton2A
EastsideFremont2A
FairfieldJohn Glenn2A
Forest ParkForest Park2A
Fountain CentralFountain Central2A
LeoFort Wayne Luers2A
Madison-GrantMadison-Grant2A
ManchesterLewis Cass2A
North JudsonNorth Judson2A
South KnoxNorth Knox2A
Triton CentralEastern Hancock2A
WheelerHebron2A
WinchesterShenandoah2A
Barr-ReeveWashington Catholic1A
Clinton CentralClinton Prairie1A
CulverTriton1A
Fort Wayne CanterburyFort Wayne Canterbury1A
LapelLapel1A
Morgan Twp.Kouts1A
New WashingtonNew Washington1A
North DaviessWhite River Valley1A
North VermillionNorth Vermillion1A
Randolph SouthernUnion City1A
South DecaturSouth Decatur1A
South NewtonSouth Newton1A
Southwestern (Shelbyville)Morristown1A
Springs ValleyNortheast Dubois1A
TriAdams Central1A
Wood MemorialPerry Central1A
REGIONALS
SITE WINNER CLASS
Ben DavisBen Davis4A
Crawford CountyCastle4A
HighlandHighland4A
KokomoKokomo4A
LaPorteLaPorte4A
North Central (Indpls)Connersville4A
Terre Haute SouthTerre Haute South4A
WarsawFort Wayne Snider4A
GreensburgFranklin County3A
Hammond GavitHammond Gavit3A
Indianapolis ArlingtonIndianapolis Cathedral3A
JasperJasper3A
LebanonLebanon3A
MaconaquahYorktown3A
PlymouthPlymouth3A
WawaseeFort Wayne Concordia3A
Forest ParkNorth Knox2A
Fort Wayne LuersFort Wayne Luers2A
Fountain CentralFountain Central2A
HebronHebron2A
John GlennJohn Glenn2A
Madison-GrantTipton2A
ShenandoahShenandoah2A
South RipleySouth Ripley2A
Barr-ReeveWashington Catholic1A
Fort Wayne WayneAdams Central1A
KoutsTriton1A
MorristownMorristown1A
North VermillionWhite River Valley1A
Northeast DuboisNew Washington1A
South NewtonClinton Prairie1A
Union CityUnion City1A
SEMISTATES
SITE WINNER CLASS
SouthportBen Davis4A
WarsawFort Wayne Snider4A
JasperIndianapolis Cathedral3A
PeruPlymouth3A
MaconaquahFort Wayne Luers2A
SeymourShenandoah2A
LoogooteeWhite River Valley1A
TritonTriton1A
STATE
SITE WINNER CLASS
Conseco FieldhouseBen Davis4A
Conseco FieldhouseIndianapolis Cathedral3A
Conseco FieldhouseFort Wayne Luers2A
Conseco FieldhouseTriton1A