2002
SECTIONALS
SITE WINNER CLASS
AndersonNew Castle4A
Bloomington SouthBloomington South4A
BrownsburgBen Davis4A
CastleCastle4A
Gary WestGary West4A
GoshenPenn4A
Huntington NorthFort Wayne Northrop4A
Indianapolis ArlingtonIndianapolis Cathedral4A
KokomoMcCutcheon4A
New AlbanyNew Albany4A
North Central (Indianapolis)Pike4A
NorthviewTerre Haute South4A
PortageValparaiso4A
South Bend RileySouth Bend Riley4A
SouthportPerry Meridian4A
WarsawCarroll (Fort Wayne)4A
BlackfordBellmont3A
CalumetAndrean3A
CorydonNorth Harrison3A
DanvilleBrown County3A
ElwoodAlexandria3A
Evansville MemorialGibson Southern3A
Fort Wayne DwengerFort Wayne Concordia3A
HeritageFort Wayne Luers3A
HighlandHighland3A
JasperJasper3A
New PalestineBrebeuf Jesuit3A
NorthridgeSouth Bend St. Joseph3A
PlymouthTippecanoe Valley3A
ShelbyvilleSouth Dearborn3A
WesternNorthwestern3A
ZionsvilleTipton3A
BlufftonGarrett2A
CascadeNorth Putnam2A
CentervilleShenandoah2A
EastbrookMississinewa2A
Eastern (Greentown)Lewis Cass2A
Eastern (Pekin)Mitchell2A
FairfieldFremont2A
Forest ParkSouthridge2A
LaVilleNorth Judson2A
North KnoxEvansville Mater Dei2A
North MontgomeryFountain Central2A
North NewtonNorth Newton2A
NorthfieldWabash2A
Southwestern (Hanover)Southwestern (Hanover)2A
SpeedwayPark Tudor2A
Triton CentralTriton Central2A
Barr-ReeveLoogootee1A
Clay CityNorth Central (Farmersburg)1A
CulverCulver1A
Fort Wayne BlackhawkFort Wayne Canterbury1A
HebronHebron1A
MilanJac-Cen-Del1A
New WashingtonBorden1A
North VermillionNorth Vermillion1A
North WhiteTri-County1A
OrleansSprings Valley1A
Randolph SouthernUnion City1A
Southwestern (Shelbyville)Morristown1A
TriClinton Prairie1A
Washington Twp.Washington Twp.1A
Wes-DelWes-Del1A
Wood MemorialNew Harmony1A
REGIONALS
SITE WINNER CLASS
Bedford North LawrenceTerre Haute South4A
Huntington NorthFort Wayne Northrop4A
SouthportBen Davis4A
ValparaisoSouth Bend Riley4A
Greenfield-CentralBrebeuf Jesuit3A
JasperGibson Southern3A
PeruFort Wayne Luers3A
Twin LakesHighland3A
Forest ParkSouthwestern (Hanover)2A
South AdamsShenandoah2A
SpeedwayNorth Putnam2A
TritonNorth Judson2A
CastonHebron1A
LapelClinton Prairie1A
LoogooteeLoogootee1A
Southwestern (Shelbyville)North Vermillion1A
SEMISTATES
SITE WINNER CLASS
PlymouthSouth Bend Riley4A
SouthportTerre Haute South4A
PlymouthFort Wayne Luers3A
SouthridgeGibson Southern3A
SouthportSouthwestern (Hanover)2A
WarsawShenandoah2A
SouthridgeNorth Vermillion1A
WarsawHebron1A
STATE
SITE WINNER CLASS
Conseco FieldhouseTerre Haute South4A
Conseco FieldhouseFort Wayne Luers3A
Conseco FieldhouseSouthwestern (Hanover)2A
Conseco FieldhouseNorth Vermillion1A