2001
SECTIONALS
SITE WINNER CLASS
Columbus NorthBloomington North4A
Elkhart CentralEast Noble4A
Evansville NorthEvansville Harrison4A
Fort Wayne NorthropCarroll (Fort Wayne)4A
Gary WestEast Chicago Central4A
Lafayette JeffMcCutcheon4A
Lawrence CentralLawrence North4A
MarionHuntington North4A
MerrillvilleMerrillville4A
Michigan CityPortage4A
New CastleMuncie Central4A
North Central (Indianapolis)Pike4A
SeymourBedford North Lawrence4A
South Bend RileyPenn4A
SouthportPerry Meridian4A
Terre Haute SouthTerre Haute North4A
BellmontBellmont3A
BoonvilleEvansville Mater Dei3A
CalumetHammond Noll3A
CorydonCorydon Central3A
DanvilleLebanon3A
FrankfortBenton Central3A
GreensburgGreensburg3A
Mount Vernon (Fortville)Brebeuf Jesuit3A
Muncie SouthMuncie South3A
New HavenColumbia City3A
New PrairieSouth Bend St. Joseph3A
NorthWoodNorthWood3A
PlymouthWhitko3A
ShelbyvilleShelbyville3A
SullivanSullivan3A
WashingtonJasper3A
BatesvilleBatesville2A
BlufftonHarding2A
Boone GroveRiver Forest2A
EastbrookOak Hill2A
GarrettCentral Noble2A
HagerstownShenandoah2A
Lewis CassLewis Cass2A
North KnoxEastern Greene2A
North MontgomeryCovington2A
North NewtonWinamac2A
Silver CreekEastern (Pekin)2A
South PutnamCascade2A
SouthridgeCrawford County2A
SpeedwaySpeedway2A
TaylorTipton2A
WestviewJohn Glenn2A
AtticaAttica1A
Bethany ChristianHamilton1A
Blue RiverBlue River1A
Clinton CentralPark Tudor1A
EdinburghWaldron1A
HenryvilleNew Washington1A
KoutsKouts1A
LoogooteeLoogootee1A
MilanMilan1A
Monroe CentralRandolph Southern1A
Southern WellsAdams Central1A
TecumsehTecumseh1A
Tri-CountySouth Newton1A
TritonTriton1A
West WashingtonNortheast Dubois1A
White River ValleyNorth Daviess1A
REGIONALS
SITE WINNER CLASS
Bedford North LawrenceBedford North Lawrence4A
East Chicago CentralEast Chicago Central4A
East NobleCarroll (Fort Wayne)4A
Huntington NorthMcCutcheon4A
Perry MeridianLawrence North4A
Perry MeridianPike4A
PortagePenn4A
Terre Haute NorthBloomington North4A
BellmontMuncie South3A
GreensburgCorydon Central3A
Hammond NollHammond Noll3A
IndianapolisBrebeuf Jesuit3A
JasperEvansville Mater Dei3A
LebanonSullivan3A
NorthfieldBenton Central3A
NorthWoodColumbia City3A
BatesvilleBatesville2A
CovingtonCovington2A
Crawford CountyEastern Greene2A
HardingHarding2A
John GlennCentral Noble2A
Oak HillOak Hill2A
River ForestRiver Forest2A
ShenandoahShenandoah2A
GarrettHamilton1A
KoutsKouts1A
LoogooteeLoogootee1A
North VermillionAttica1A
Northeast DuboisNew Washington1A
Randolph SouthernBlue River1A
South NewtonPark Tudor1A
WaldronMilan1A
SEMISTATES
SITE WINNER CLASS
IndianapolisPike4A
West LafayettePenn4A
FrankfortMuncie South3A
WashingtonEvansville Mater Dei3A
HuntingtonHarding2A
SouthridgeBatesville2A
GreencastleAttica1A
KokomoBlue River1A
STATE
SITE WINNER CLASS
Conseco FieldhousePike4A
Conseco FieldhouseMuncie South3A
Conseco FieldhouseHarding2A
Conseco FieldhouseAttica1A