2010
SECTIONALS
SITE WINNER CLASS
CarmelNoblesville4A
Columbus NorthBloomington South4A
East Chicago CentralMunster4A
Elkhart CentralWarsaw4A
Evansville HarrisonEvansville Harrison4A
Fort Wayne NorthropCarroll (Fort Wayne)4A
GreenwoodPerry Meridian4A
Indianapolis TechBen Davis4A
KokomoLafayette Jeff4A
Lawrence CentralNorth Central (Indianapolis)4A
MarionFort Wayne North4A
Michigan CityMerrillville4A
New CastleMuncie Central4A
PlainfieldMartinsville4A
SeymourJeffersonville4A
South Bend RileySouth Bend Washington4A
Beech GroveBrebeuf Jesuit3A
BoonvilleBoonville3A
Columbia CityWawasee3A
Corydon CentralCorydon Central3A
DanvilleDanville3A
FrankfortWest Lafayette3A
Gary RooseveltGary Wallace3A
GreensburgGreensburg3A
HardingFort Wayne Dwenger3A
KnoxAndrean3A
Mount Vernon (Fortville)Mount Vernon (Fortville)3A
Muncie SouthYorktown3A
NorwellFort Wayne Elmhurst3A
Owen ValleySullivan3A
PlymouthPlymouth3A
WashingtonWashington3A
AlexandriaWinchester2A
BlufftonFort Wayne Luers2A
Boone GroveBoone Grove2A
DelphiCarroll (Flora)2A
FairfieldFairfield2A
Forest ParkForest Park2A
GarrettEastside2A
HagerstownCenterville2A
Indianapolis WashingtonPark Tudor2A
Lake StationWheeler2A
Lewis CassSouthwood2A
North KnoxSouth Knox2A
PaoliBrownstown Central2A
South PutnamTri-West2A
South RipleySouth Ripley2A
TaylorGuerin Catholic2A
Blue RiverMonroe Central1A
BordenLanesville1A
EdinburghEdinburgh1A
HamiltonFort Wayne Blackhawk1A
Indianapolis AttucksIndianapolis Lutheran1A
LoogooteeBarr-Reeve1A
Morgan Twp.Bowman Academy1A
North VermillionCovington1A
South DecaturShawe Memorial1A
Southern WellsSouthern Wells1A
Springs ValleyNortheast Dubois1A
Tri-CentralLafayette Central Catholic1A
Tri-CountyPioneer1A
TritonTriton1A
White River ValleyNorth Central (Farmersburg)1A
Wood MemorialTecumseh1A
REGIONALS
SITE WINNER CLASS
IndianapolisNorth Central (Indianapolis)4A
MarionCarroll (Fort Wayne)4A
Michigan CityWarsaw4A
SeymourJeffersonville4A
BlackfordFort Wayne Elmhurst3A
ChestertonGary Wallace3A
ShelbyvilleDanville3A
WashingtonWashington3A
ConnersvillePark Tudor2A
North JudsonWheeler2A
SouthridgeForest Park2A
TiptonSouthwood2A
FrankfortMonroe Central1A
LoogooteeBarr-Reeve1A
MartinsvilleNorth Central (Farmersburg)1A
TritonBowman Academy1A
SEMISTATES
SITE WINNER CLASS
HuntingtonWarsaw4A
SouthportNorth Central (Indianapolis)4A
LafayetteGary Wallace3A
SouthportWashington3A
LafayetteWheeler2A
SeymourPark Tudor2A
HuntingtonBowman Academy1A
SeymourBarr-Reeve1A
STATE
SITE WINNER CLASS
Conseco FieldhouseNorth Central (Indianapolis)4A
Conseco FieldhouseWashington3A
Conseco FieldhouseWheeler2A
Conseco FieldhouseBowman Academy1A